WYCIECZKA DO CZARNORZEK

W czwartek 27 września przy pięknej, jesiennej pogodzie uczniowie klasy I i III pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Czarnorzek.
Pierwszym punktem zwiedzania była okolicznościowa wystawa w tutejszym Domu Ludowym pt.,,Nietoperze potrzebują przyjaciół.” Uczestniczyliśmy w prelekcji pana Jana Stachyraka nt. tych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że te latające ssaki, o których krążą złowrogie mity, nigdy nie atakują ludzi, żywią się owadami i zapadają w sen zimowy tzw. hibernację – a w tym nie należy im przeszkadzać. Następnie odwiedziliśmy uczniów w Szkole Podstawowej w Czarnorzekach, gdzie mieliśmy okazję rozmowy i wspólnego poznania się. Kolejnym punktem wycieczki był spacer na Prządki. W rezerwacie oglądaliśmy piękne skałki, które jak głosi legenda skrywają postać trzech prządek. W walce o bogatego szlachcica nie przestawały pracować nawet w Wielką Niedzielę i za karę zostały zamienione w skały. Podobny los spotkał także ich matkę, która nie umiała dobrze wychować swoich córek. Ostrożnie zeszliśmy ze skałek i udaliśmy się na spacer leśną ścieżką dydaktyczną do zamku Kamieniec. Trasa prowadziła przez las i miała sześć przystanków, podczas których dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o roślinach, zwierzętach, geologii i prehistorii. Po prawie godzinnym marszu dotarliśmy do ruin zamku Kamieniec.
Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek w gospodarstwie agroturystycznym pani Basi Marcisz, której dziękujemy za gościnność.