DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

9 maja rządy w naszej szkole przejęli uczniowie (pod czujnym okiem nauczycieli). Ta niecodzienna sytuacja związana była z obchodzonym już tradycyjnie, co roku Dniem Samorządności Szkolnej. Starsi uczniowie i uczennice stanęli przy klasowych tablicach, aby wcielić się w role nauczycieli. Oprócz zajęć dydaktycznych przygotowali też zabawy i konkursy. Był konkurs czytelniczy, literacki, plastyczny. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wybory DAMY I DŻENTELMENA szkoły. Wytypowani przez każdą z klas kandydaci do tego chlubnego tytułu zmierzyli się w kilku konkurencjach, które sprawdzały znajomość dobrych manier w różnych sytuacjach życiowych. Ogłoszenie zwycięzców w przeprowadzonych konkursach, a także przedstawienie damy i dżentelmena nastąpi podczas obchodów Dnia Mamy w naszej szkole.
Tegoroczny Dzień Samorządności Szkolnej uznać można za udany. Wszyscy dobrze się bawili, a i zapewne czegoś się nauczyli.