22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy w Polsce Dzień Ziemi był obchodzony 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych . Od tamtej pory wszedł on do harmonogramu imprez w niemal wszystkich krajach świata.
W Polsce obchodzimy go po raz piętnasty. To dzień ,który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. Od dawien , dawna naukowcy poszukują śladów życia w kosmosie. Jak dotąd nie znaleźli ich nigdzie poza Ziemią. Obserwując zachowanie ludzi powstaje pytanie : jak długo będzie ona istniała? Ile jeszcze Ziemia potrafi wytrzymać?
W związku z tym członkowie Ligi Ochrony Przyrody przygotowali występ w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Projektu „Pozwólmy żyć zwierzętom , tam gdzie się urodziły” pod tytułem SĄD NAD HANDLARZAMI ZWIERZĘTAMI ZAGROŻONYMI WYGINIĘCIEM. Scenariusz przedstawienia przygotowały członkinie koła LOP z klasy piątej pod przewodnictwem Prezes Koła Aleksandry Kiełbasy.
W tym dniu również odbył konkurs z zakresu realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Projektu „Pozwólmy zwierzętom żyć, tam gdzie się urodziły”.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Urszula Bober - klasa piąta

II miejsce- Agnieszka Kiełbasa – klasa szósta

Aleksandra Kiełbasa- klasa piąta

III miejsce- Marcin Majcher

Wyróżnienie: Ilona Błaszkiewicz , Patrycja Cynar, Klaudia Stodolak, Natalia Jaśkiewicz