„Radości i smutki dzieci afrykańskich”

31 października w Czarnorzekach odbył się festyn misyjny pod hasłem „Tęcza nad Afryką’’. W pierwszej połowie spotkania z wielką uwagą wysłuchaliśmy, co do opowiedzenia na temat Afryki miały dzieci ze szkoły w Czarnorzekach oraz misjonarka z grupy młodzieży. Poznaliśmy m in. Jak pomysłowe są dzieci na tym kontynencie. Umieją one zrobić np. piłkę z liści kukurydzy czy folii lub samochodzik z bambusa i starej podeszwy. Potem nastąpiła przerwa, podczas której można było kupić los na loterii, podziwiać kulturę afrykańską, czy zajrzeć na wystawę prac. Na festynie został zorganizowany bowiem konkurs plastyczny pt, „Radości i smutki dzieci afrykańskich”. W międzyczasie była możliwość skosztowania „kompotu z Gwinei” lub „sałatki owocowej”. Właśnie w drugiej połowie konkurs został rozstrzygnięty i wręczono nagrody laureatom. Pośród nich były także uczennice naszej szkoły: Natalia Bober z kl. IV, która zdobyła wyróżnienie oraz Urszula Bober z kl. V, która zajęła II miejsce.
Tak skończył się festyn misyjny. Był on wspaniałym przeżyciem, które uczniowie naszej szkoły będą długo pamiętali.

Ula kl.V