X NOC NIETOPERZY

W dniu 28 września 2012 reprezentacja szkoły wzięła udział w „X NOCY NIETOPERZY”. Szkołę reprezentowały członkinie Koła Ligi Przyrody, uczennice klasy piątej. Wraz z opiekunką udały się na spotkanie do Domu Kultury w Czarnorzekach.

Przed rozpoczęciem spotkania można było obejrzeć wystawę poświęconą licznym gatunkom nietoperzy występujących w Polsce. Na początku spotkania nagrody otrzymały osoby, które przyczyniły się do ochrony nietoperzy. Na temat życia i ochrony latających ssaków opowiadali. Prof.dr dab. Bronislaw Wołoszyn – chiropterolog, Dr Edward Marszałek,oraz mgr inż. Jan Stachyrak. Chiropterologia nauka o nietoperzach.
Hasłem X Nocy Nietoperzy było ”Nietoperze potrzebują przyjaciół„. W związku z tym wszyscy ich przyjaciele podpisali się na pamiątkowej tablicy. Deklarując w ten sposób zainteresowanie losem nietoperzy występujących w okolicy.

Druga część spotkania odbyła się w plenerze. Uczestnicy udali się ścieżka turystyczną „Strzelnica – Sucha Góra” do „Sztolni nad Czają 1” oraz źródełka „ Mieczysław”. Na zakończenie spotkali się przy ognisku.