DZIECIAKI W BIZNESIE

W ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki” nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Dzieciaki w Biznesie. Celem tego projektu jest nauka poprzez zabawę z zakresu oszczędzania, inwestowania pieniądza i jego form. Studentki Politechniki Rzeszowskiej przez trzy kolejne tygodnie ,,uczyły” dzieci biznesu. Prócz biznesowej wiedzy (historia pieniądza, funkcji pieniądza, karty płatnicze, pojęcia: bank, ubezpieczenie, pożyczka, kredyt oraz krótko o instytucjach tj. BFG, ZUS, KRUS itp.) dzieci mile spędzały czas przy grach i zabawach o tematyce ekonomicznej.

Podsumowaniem zajęć był test sprawdzający opanowanie zdobytych wiadomości. Najlepszą ,,znajomością biznesu” wykazali się: Marzena Półchłopek, Katarzyna Gazda, Bartłomiej Wnęk i Jakub Żurawicz – uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na spotkaniu finałowym w Rzeszowie.

AK