OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI
W NASZEJ SZKOLE

22 kwietnia to szczególny dzień dla naszej planety. Zastanawiamy się nad tym, co możemy zrobić jeszcze dla naszego środowiska, miejsca zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy. Każdy chce oddychać świeżym powietrzem, latem kąpać się w czystej wodzie, podziwiać piękno naszej okolicy…
Dzień Ziemi to doskonały moment do refleksji nad swoim postępowaniem, a jednocześnie okazja do uwrażliwienia najmłodszych na propagowanie proekologicznej postawy.
W tym roku akademię przygotowała klasa II. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ukazujące Ziemię jako „miejsce dla każdego w przyrodzie” oraz zaśpiewali piosenkę „Nasz zielony dom”. Drugoklasiści przygotowując się do akademii wykonali wcześniej plakaty – zaproszenia, promujące obchody Dnia Ziemi. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie, nauczyciele naszej szkoły, a także rodzice dzieci z klasy drugiej, którym serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

LM