„Trio Concertante”

Dnia 18 marca w SP w Krasnej odbyła się lekcja muzyki klasycznej przeprowadzona przez p. Bogusławę Dulską wraz z zespołem „Trio Concertante” w składzie:
– Bogusław Dulski (Czupurek) – wirtuoz skrzypiec
– Kamil Łukasiewicz – akordeon
– Piotr Dżuła – kontrabas
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z brzmieniem i wyglądem instrumentów: kontrabasu, skrzypiec, akordeonu i harmonijki ustnej.
Pani Bogusława zaśpiewała „Prząśniczkę”- pieśń skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę, zaś p. Dulski grając na skrzypcach z niesamowitą precyzją naśladował śpiew skowronka. Pan Czupurek okazał się niezwykle barwną postacią; już jako dziecko zapragnął uczyć się gry na instrumencie, po wielu latach mozolnej pracy został skrzypkiem - wirtuozem. Bardzo ciekawa i pełna wrażeń lekcja bardzo się wszystkim podobała. Mamy nadzieję, że muzycy jeszcze wielokrotnie odwiedzą naszą szkołę.

JK

Various photographs that I'd like to share on the Web.