MŁODY NOBEL - KRYMINALISTYKA

10 grudnia w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności PROJEKTOR - wolontariat studencki nasi uczniowie brali udział w projekcie edukacyjnym MŁODY NOBEL Kryminalistyka.
Zajęcia rozbudziły wyobraźnię uczniów i wprowadziły ich w tajemniczy świat kryminalistyki, pozwoliły rozwinąć zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Uczniowie wcielili się w rolę młodych ekspertów, próbowali zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia, znaleźć podejrzane przedmioty i ślady, ściągnąć odciski palców i doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca. Poznali przy tym tajniki m.in. takich dziedzin kryminalistyki jak: daktyloskopia, cheiloskopia, traseologia, mechanoskopia.
Mieli również okazję zobaczyć jak wygląda proszek daktyloskopijny, przyjrzeć się  odciskom własnych palców wykonanych tuszem na kartach eliminacyjnych, służącym służbom mundurowym do porównania odbitek linii papilarnych znalezionych na miejscu zdarzenia i odbitek osób podejrzanych. To wszystko przebiegło w atmosferze świetnej zabawy, rozbudzającej wyobraźnię uczestnika i na chwilę przenoszącego go do roli prawdziwego detektywa.

AK