X SPOTKANIE Z TRADYCJĄ POLSKĄ

Nie można dobrze służyć narodowi, nie znając jego dziejów, bogatej tradycji i kultury. Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających swój rodzinny kraj.

Jan Paweł II

16 czerwca 2016 r. w Domu Ludowym w Krasnej po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy tradycji ludowej. Pomysł spotkań zrodził się kilkanaście lat temu w Szkole Podstawowej w Krasnej. Inspiracją była miłość do polskości, w tym bogatej tradycji ludowej i świadomość konieczności przekazywania jej młodemu pokoleniu ze względu na wartości, które w sobie kryje. Tegoroczna impreza miała charakter wspomnieniowy. Uczestnicy przypominali sobie poprzednie spotkania, oglądając fotografie upamiętniające występy grupy obrzędowej działającej przy Szkole Podstawowej w Krasnej. Wielopokoleniowa rodzina z „naszej chaty”, która od lat stara się przybliżyć młodzieży świat pradziadów przedstawiła w tym roku zwyczaje, obyczaje i obrzędy związane z narodzinami dziecka.
Organizatorzy spotkań- nauczyciele, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnej, Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy pomagają w realizacji kraśnieńskich Spotkań z Tradycją Polską. I tym, którzy wiernie od lat - rozumiejąc rangę tradycji ludowej w życiu narodu i wychowaniu młodego pokolenia Polaków - współtworzą te spotkania, uczestnicząc w nich.

EH

Various photographs that I'd like to share on the Web.