WYCIECZKA DO KROSNA

26 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Krosna. Zwiedziliśmy Muzeum Rzemiosła i wzięliśmy udział w ciekawych lekcjach muzealnych. Poznaliśmy zawody wykonywane przez naszych przodków oraz wiele dowiedzieliśmy się o zwyczajach i obyczajach podkarpackich wsi. Wyszliśmy też na Wieżę Farną, aby zobaczyć zabytkowe dzwony i podziwiać z wysokości wieży urocze krajobrazy. Tam też obejrzeliśmy zbiór zabytkowych zegarów. Następnie zwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła. Pan przewodnik opowiedział nam o ciekawych wydarzeniach z przeszłości miasta, a następnie hutnicy pokazali, jak powstaje szkło. Poznaliśmy też tajniki tworzenia pięknych, szklanych ozdób. Naszą wyprawę zakończyliśmy w banku PKO. Tutaj mieliśmy okazję zapoznać się z pracą banku, a nawet zajrzeć do...
skarbca bankowego!
Wycieczka była udała. Ubogaciła nas w wiedzę potrzebną do funkcjonowania we współczesnym świecie, ale tez odsłoniła przed nami kolejne karty historii n
aszej małej Ojczyzny.

EH