< SZKOŁA, KRASNA <title>SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

JESTEM STAD II

24 września uczniowie klas IV-VI w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Jestem stąd II" udali się po raz kolejny do Korczyny. Tym razem poznali bliżej sylwetkę wywodzącego się z Korczyny poety Jana Zycha. Obejrzeli poświęconą poecie wystawę zorganizowaną w dworku gen. Szeptyckiego przez GOK w Korczynie. Tam też mieli okazję zobaczyć wystawę rzeźb autorstwa uznanych twórców z naszego regionu i posłuchać ciekawych opowieści pana Jana Stachyraka o tajnikach rzeźbiarskiej sztuki. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się pracy artystów, którzy w plenerze tworzyli piękne, olbrzymie rzeźby przedstawiające słynne postacie związane z naszą okolicą. W ramach historycznych poszukiwań uczniowie zwiedzili najstarszy cmentarz w Korczynie i cmentarz żydowski.

Various photographs that I'd like to share on the Web.