„ABECADŁO ZDROWEGO CZŁOWIEKA”

Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie
jako smakujesz, aż się zepsujesz…

Już od najmłodszych lat musimy się uczyć jak dbać o swoje zdrowie. Uczymy się odpowiednich nawyków, które mają doprowadzić do właściwego stylu życia polegającego na stosowaniu zdrowej diety, ruchu fizycznego, a także wypoczynku i unikaniu nadmiernego stresu. Nasze ciało ma nam służyć przez długie lata, dlatego należy dbać o jego kondycję, a ruch i prawidłowa dieta wzbogacone zwłaszcza o warzywa i owoce muszą być obowiązkowym elementem dnia.
W ramach programu realizowanego w naszej placówce „Szkoły promującej zdrowie” uczniowie z klas pierwszej i drugiej wystąpiły z programem pt: „Abecadło zdrowego człowieka”. Najmłodsi uczniowie w obecności całej społeczności szkolnej, także rodziców, recytowali wiersze, które przypomniały zebranym o podstawowych zasadach dotyczących zdrowia.

LM