ZAPUSTNO – WALENTYNKOWA ZABAWA

17 lutego odbyła się w naszej szkole zapustno-walentynkowa zabawa. Zgodnie z ludową tradycją postanowiliśmy wtorkowy wieczór poprzedzający środę popielcową spędzić na zapamiętałym tańcowaniu. Co prawda nie były to tańce tradycyjne, które niegdyś miały prowokować urodzaj, ale dobrej zabawy nie brakowało.
Rozmawialiśmy o tym, jak wyglądał „ostatni zopust” w dawnej wsi. Pełni szacunku do zwyczajów ludowych zdecydowaliśmy się jednak, będąc szkołą promującą też zdrową żywność, przygotować zdrowy poczęstunek jako alternatywę tłustego i obfitego jadła, którym raczono się w owe ostatnie dni przed Wielkim Postem. Uczestnicy zabawy mieli okazję skosztować pyszne proziaki upieczone przez jedną z Babć, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, domowe soki. Dziękujemy młodym kucharkom z klas IV-VI za ten pyszny poczęstunek i za przybliżenie wszystkim jego zdrowotnych walorów.

EH