SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 20.01.2015r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji starszego. asp. Artura Furtka.
Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Pan policjant opowiadał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy. Przestrzegał, aby: nie skakać po lodzie i jeziorze, zawsze mówić rodzicom, kiedy i z kim się wychodzi i kiedy się wraca do domu, nie jeździć sankami doczepionymi do samochodu, nie jeździć sankami w pobliżu drzew i jezdni, chodzić na lodowisko w grupie kolegów, nie chodzić po zamarzniętych jeziorach. Natomiast dzieci, które pozostają w domach same gdy ich rodzice są nieobecni zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan policjant przypomniał także uczniom o konieczności noszenia odblasków po zapadnięciu zmroku.

Mamy nadzieję, ze wszyscy uczniowie zapamiętają przestrogi policjanta i dostosują się do zasad bezpiecznego spędzania ferii.