WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

19 grudnia w naszej szkole miało miejsce przedświąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie z klas IV –VI w przedstawieniu obrzędowym „Dzień wigilijny” przypomnieli zebranym jak wyglądał dawniej na wsi dzień poprzedzający Boże Narodzenie. Zaprezentowali związane z tym czasem wierzenia, obyczaje i obrzędy. Pokazali staropolską wieczerzę wigilijną. Po przedstawieniu przyszedł czas na życzenia świąteczne. Potem wszyscy rozkoszowali się przepysznymi potrawami przygotowanymi przez mamy.
Ogromnie cieszymy się, że w tym uroczystym spotkaniu wzięli udział, w odpowiedzi na nasze zaproszenie, przedstawiciele grupy obrzędowej działającej przy naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego przedświątecznego spotkania.