WITAMY WIOSNĘ – RZĄDZĄC W SZKOLE

W tym roku witaliśmy w naszej szkole wiosnę już 20 marca. Tradycją stało się, że dzień powitania wiosny jest zarazem Dniem Samorządności Szkolnej. Przejmujemy rządy, działając według przygotowanego wcześniej przez nas i zatwierdzonego przez nauczycieli harmonogramu.
Starsi uczniowie wcielili się w role pedagogów i zorganizowali zajęcia edukacyjne dla młodszych koleżanek i kolegów. Wszyscy też chętnie malowaliśmy panią Wiosnę w ramach międzyklasowego konkursu plastycznego. Wiele uciechy dostarczyły nam zorganizowane przez nasze panie nauczycielki warsztaty zdobienia jajek wielkanocnych tradycyjnymi sposobami. Tworzyliśmy pisanki, malując rozgrzanym woskiem różne wzory na jajkach i zanurzając je w kolorowych farbach.
Uczyliśmy się też wykonywać z ugotowanych jajek ozdoby na świąteczny stół i poznaliśmy walory odżywcze jajka. Dzień Samorządności Szkolnej zakończyliśmy rozgrywkami sportowymi.

EH