ZNOWU W SZKOLE

Tradycyjnie już pierwszy dzień w szkole rozpoczęła Pani Dyrektor, witając wszystkich zebranych bardzo serdecznie. Po przywitaniu i ogłoszeniu przebiegu uroczystości rozpoczynających nowy rok szkolny 2014/2015, głos zabrali szóstoklasiści.
Najstarsi uczniowie przypomnieli swoim kolegom, koleżankom, rodzicom i nauczycielom o mijającej 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 70 rocznicy powstania warszawskiego.
Dzień 1 września był również szczególnym wydarzeniem dla dzieci mających rozpocząć I etap edukacyjny. Koleżanki z najstarszej klasy przywitały najmłodszych. Przypomniały także o wspólnym obowiązku jakim jest przede wszystkim nauka oraz zapewniły o tym, że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych. Po czym dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Przyrzekały, że będą dbać o honor i dobre imię klasy i szkoły, szanować innych, a także sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie. Przy pomocy symbolicznego ołówka Pani Dyrektor dokonała oficjalnego pasowania i przyjęcia najmłodszych do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnej. Na koniec uroczystości uczniowie klasy I otrzymali kolorowe dyplomy i życzenia wielu sukcesów w nauce.