ŚNIADANIE DAJE MOC

Program Śniadanie Daje Moc jest realizowany w szkołach już po raz czwarty. W tym roku szkolnym do tego programu przystąpiła również Szkoła Podstawowa w Krasnej (w ramach działań towarzyszących realizacji programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE).
Głównym celem programu jest: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.
W związku z tym 7 listopada obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Zdrowego Śniadania.
W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na szkolnych stolikach zagościły kolorowe warzywa, owoce, sery, twarożki, dżemy, płatki , ciemne pieczywo, a nawet tradycyjne proziaki. Były też soki owocowe i warzywne, jogurty oraz mleko.
Uczniowie przy pomocy nauczycieli z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przygotowywali wspólnie kolorowe i zdrowe śniadania. Można było spróbować m.in. pysznych kanapek z pełnoziarnistego pieczywa, najróżniejszych warzyw i przekąsek owocowych. Wspólnie omawiano także w jaki sposób taki pełnowartościowy posiłek powinien być skomponowany i jakie zalety płyną ze zdrowego odżywiania.
Samodzielnie przygotowane ozdobne kanapki, a nawet oryginalne zestawy śniadaniowe uczniowie zjadali z wielkim apetytem. W konkursie na najbardziej apetyczną kanapkę zwyciężyli: Dominik, Wiktor i Nikola.

Kolejnym etapem akcji jest cykl pogadanek i lekcji na temat zdrowego stylu życia, który będzie realizowany w najbliższym czasie.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tegorocznej inicjatywie. Dla dzieci była to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim ważna lekcja i przypomnienie, jak istotne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Wierzymy, że takie zajęcia przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania - w szkole i w domu.