SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

Sprzątanie Świata jest międzynarodową kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składania jest zachęcenie innych do wyrzucania śmieci w odpowiednie miejsca.
W Polsce sprzątanie świata odbywa się co rok, począwszy od 1994 roku. Opiekę nad tą akcją objęła Fundacja Nasza Ziemia. Uczestniczy w niej młodzież szkolna , harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
W tym roku akcja „Sprzątania Świata „odbędzie się w dniach 19-21 września. Hasłem XXI edycji jest „Turysto szanuj środowisko”.
W naszej szkole dzisiaj odbywa się sprzątanie świata. Na co dzień musimy sprzątać swoje otoczenie a szczególnie starać się nie śmiecić. Nie dbając o porządek wokół siebie możemy się obudzić na WIELKIM ŚMIETNISKU.
Akcję zorganizowali członkowie LOP.
Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Młodsi sprzątali obejście szkoły oraz najbliższe przystanki. Starsze likwidowali wysypisko w okolicy cmentarza. Zakończyła niespodzianką - ogniskiem.

BP