FESTYN MISYJNY

25 października 2017r. uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunem uczestniczyli w festynie misyjnym w Czarnorzekach. Wydarzenie pięknie zorganizowane przez SP w Czarnorzekach poświęcone było działalności misyjnej wśród Indian Ameryki Północnej. Uczestnicy mogli poznać historię, kulturę i zwyczaje Indian oraz postać św. Katarzyny Tekakwitha, Indianki żyjącej w XVII w., która została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1980r., a kanonizowana przez Benedykta XVI w 2012r.
Nasi uczniowie brali czynny udział w grach i konkursach. Wiktoria Węgrecka z VI klasy zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym za wykonanie figury indiańskiej dziewczyny. Wszyscy uczniowie włączyli się w dzieło charytatywne, kupując niespodzianki przygotowane przez organizatorów, z których dochód przeznaczony został na cele misyjne.
Impreza bardzo pomysłowa, która bez wątpienia prowadzi do wrażliwości misyjnej wśród uczniów.

Andrzej K