MALI RATOWNICY

13 października przedszkolaki i uczniowie klasy I SP w Krasnej wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez ratownika medycznego - p. Tomka. Na szkoleniu p. Tomek pojawił się z misiem- ulubioną zabawką większości maluchów. Najlepszą formą nauki są zajęcia praktyczne, a dzieci znakomicie uczą się przez zabawę, dlatego niezwykle chętnie poddawały pluszaka różnym zabiegom medycznym, w tym: bandażowania i naklejania plasterków. W programie zajęć była również nauka zachowania w sytuacjach niebezpiecznych i powtórzenie numerów alarmowych do poszczególnych służb. Wiemy, że warto oswajać dzieci z tematem pierwszej pomocy, bo często właśnie one są jedynymi osobami, które mogą ją wezwać. Ważne, aby wiedziały, że wypadek każdemu może się przydarzyć, i co należy wtedy zrobić oraz co to jest pierwsza pomoc. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”. Wierzymy, że ta bardzo pożyteczna inicjatywa sprawi, iż najmłodsi będą potrafili pomagać innym w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

JK