WSZYSCY JESTEŚMY RATOWNIKAMI

13 października po raz kolejny w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR - wolontariat studencki w naszej szkole zawitał ratownik medyczny Pan Tomasz Micek. Poprowadził on kolejne już szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Na początku wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie wczuwali się w rolę poszkodowanego oraz osoby ratującej. Sytuacji było bardzo dużo, a Uczniowie musieli wiedzieć, jakie podjąć działania w różnych sytuacjach- czasami osoba poszkodowana była przytomna, czasami nie. Raz oddychała, a drugi raz nie. Urozmaiceniem było odgrywanie scenek, w trakcie których każdy przećwiczył układanie poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej oraz schemat resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na koniec uczniowie zapoznali się jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED)

Dziękujemy Panu Tomkowi za przybycie i zapraszamy ponownie.

AK