SPOTKANIE Z KSIĘDZEM BISKUPEM

21 marca gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego z Rzeszowa. Ksiądz Biskup w dniu wizytacji parafii w Krasnej zaszczycił swoją obecnością naszą szkołę i spotkał się z uczniami uczestniczącymi w katechezie szkolnej, ich rodzicami i nauczycielami. Ksiądz Biskup wszedł w nasze progi o godz. 11.00 w towarzystwie Księdza Dziekana Jana Wolaka i Księdza Proboszcza Władysława Kołodzieja. Spotkanie odbyło się na Sali gimnastycznej. Dostojnego Gościa przywitały wierszykiem i kwiatami dzieci z oddziału przedszkolnego i „zerówki”, a następnie w imieniu Pani Dyrektor i całej społeczności szkolnej Pani Agnieszka Guzek, która min. przedstawiła dobrze zorganizowaną współpracę szkoły z rodzicami i Kościołem w procesie wychowania. Sala gimnastyczna była udekorowana herbem Księdza Biskupa oraz portretem patrona dzieci i młodzieży, św. Stanisława Kostki z głównym mottem jego życia: „Do wyższych rzeczy jestem powołany i pragnę dla nich żyć.” Rok 2018 został ogłoszony w polskim Kościele rokiem św. Stanisława Kostki. W związku z tym dzieci przedstawiły inscenizację na temat jego życia, powołania do zakonu i śmierci. Po przedstawieniu Przewodniczący Samorządu Szkolnego przywitał w imieniu uczniów naszego Gościa. Następnie Ksiądz Biskup w krótkim wystąpieniu podniósł znaczenie współpracy szkoły z rodzicami i parafią w dziele edukacji i wychowania dzieci. Docenił, że to się dokonuje w naszej szkole. Na zakończenie udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa. Z kolei Ksiądz Biskup, Ksiądz Dziekan i Ksiądz Proboszcz przeszli do przygotowanej sali lekcyjnej na spotkanie z nauczycielami. W serdecznej atmosferze Ksiądz Biskup interesował się sukcesami i problemami naszej szkoły. O godz. 12.00 błogosławieństwem Księdza Biskupa zakończyło się uroczyste spotkanie w naszej szkole.

Andrzej K