POWITANIE ROKU SZKOLNEGO 2010/11

Uroczystość tę rozpoczęliśmy, jak co roku, uczestnictwem we mszy świętej odprawianej w naszym kościele parafialnym przez ks. proboszcza Władysława Kołodzieja. Trwając na modlitwie wspólnie prosiliśmy Pana Boga o łaski potrzebne nam wszystkim w nowym roku nauki.
Następnie udaliśmy się do szkoły. Pani dyrektor powitała uczniów, nauczycieli, rodziców. Życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło przywitane zostały najmłodsze dzieci, które uczęszczać będą do „zerówki”. Odbyło się też PASOWANIE NA UCZNIA. Pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę i otrzymały miano Ucznia Szkoły Podstawowej w Krasnej.
1 września to również rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Uczennice klasy szóstej przybliżyły zebranym dramatyczne wydarzenia z 1939 roku.
Końcową cześć uroczystości stanowiło spotkanie uczniów z wychowawcami. Nie zabrakło ciepłych powitań i opowieści o wakacyjnych przygodach.