6 maja w naszej szkole ,,rządziła” młodzież. Uczniowie starszych klas przygotowali i prowadzili (pod okiem pedagogów) zajęcia z młodszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie intensywnie pracowali, wykonując polecenia swoich ,,nowych nauczycieli”. Nie brakowało lekcji matematyki, dyktand ortograficznych, możliwości pochwalenia się talentami plastycznymi czy sportowymi. Na zakończenie niecodziennych zajęć najpilniejsi i najzdolniejsi uczniowie otrzymali od Samorządu Uczniowskiego - organizatora zabawy - nagrody.

Tego też dnia do naszej szkoły przybyli Goście - zespół Art Project działający w strzyżowskim Domu Kultury. Sala gimnastyczna zamieniła się na jakiś czas w salę koncertową. Uczennice i uczniowie pani Barbary Szlachty (opiekunki grupy, instruktora śpiewu) laureaci wielu prestiżowych konkursów piosenki pięknie zaśpiewali dla nas wybrane utwory ze swojego repertuaru. Wśród wykonawców był i nasz kolega Bartek Piwowar.
Spotkanie prowadzone przez prezentującą wykonawców i piosenki panią Basię przebiegało w serdecznej, miłej, wesołej atmosferze. Z podziwem słuchaliśmy jak śpiewają nasze koleżanki i koledzy.
Oprócz uczty duchowej mieliśmy i coś ,,dla ciała", a mianowicie pyszne ciasta przygotowane przez naszych kochanych Rodziców, za co im gorąco dziękujemy!