UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW

Dzień 29 września 2011 roku na trwale zapisze się w historii naszej szkoły i w pamięci uczniów, nauczycieli i mieszkańców Krasnej.

W tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie szkolnego placu zabaw wybudowanego w ramach rządowego programu MEN ,,Radosna szkoła”. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: : przewodniczący Rady Gminy Korczyna Pan Władysław Pelczar, wójt Gminy Korczyna Pan Jan Zych, zastępca wójta Pan Janusz Pojnar, radny powiatu krośnieńskiego, kierownik GZEAS w Korczynie Pan Adolf Kasprzyk, radna Gminy Korczyna Pani Elżbieta Pitera. Obecni byli ksiądz proboszcz Władysław Kołodziej, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie i przedszkolaki z oddziału przedszkolnego.

Po oficjalnym powitaniu zebranych gości przez Panią Dyrektor nastąpiło wspólne przecięcie wstęgi i tym symbolicznym gestem otwarcie placu zabaw. Następnie Ksiądz Proboszcz poświęcił nowy plac, jego wyposażenie, życząc udanych i bezpiecznych zabaw.

Pani dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie i wartość tego miejsca dla całej społeczności szkoły. Ten nowoczesny plac zabaw został wyposażony w kolorową nawierzchnię poliuretanową, a także w atestowane urządzenia, między in. zjeżdżalnię, huśtawki, równoważnię, mini ściankę wspinaczkową itp.

Ważnym elementem uroczystości były podziękowania dzieci. Uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim zaproszonym gościom. Nie zabrakło też niespodzianek; były cukierki, baloniki, serpentynki i nadanie imienia nowemu placu zabaw WESOŁEK.

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa na placu wyposażonym w atrakcyjny sprzęt, na świeżym powietrzu, w gronie rówieśników sprawi naszym uczniom wiele radości, przyczyni się do ich rozwoju fizycznego oraz wywoła wiele pozytywnych emocji i pozwoli przeżyć niezwykłe przygody.