< SZKOŁA, KRASNA <title>SZKOŁA, KRASNA, PODSTAWÓWKA

SUPER WIEWIÓRKI NA START

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przywróciła działalność istniejącego kiedyś, dobrze wszystkim znanego ,,Klubu Wiewiórka”.
18 października uczniowie klas 0-I wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez wolontariuszy. W czasie zajęć dzieci zostały uroczyście przyjęte w szeregi klubu otrzymując legitymację oraz odznakę członka klubu. Otrzymały również malowanki – materiały uwzględniające tematykę programu. Poszerzone treści programu, którego obecna nazwa to „Super Wiewiórka- przyjaciółka Oli i Kuby", mają na celu wprowadzenie dzieci w zagadnienie bezpieczeństwa oraz kształtowanie u nich właściwych nawyków higienicznych.„Klub Wiewiórka" ma przede wszystkim na celu wykształcenie u podopiecznych troski o życie własne i innych. Poprzez naukę i zabawę mali członkowie klubu będą kolejno poznawać zawarte w programie zagadnienia i wdrażać je w swoje życie.
Poruszane na spotkaniach treści dotyczyć również będą: umiejętności zadbania o własne zdrowie, kształtowania nawyków bezpiecznej zabawy, podstawowych zasad ruchu drogowego, zapobiegania chorobom w okresie jesienno-zimowym. Uczniowie poznają podstawy zdrowego trybu życia i higieny (prawidłowa postawa ciała, odpowiednie odżywianie, ruch na świeżym powietrzu). Pierwotnym założeniem tego klubu było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej - założenia te są dalej realizowane i aktualizowane. Najmłodsi poznają również elementarne zasady działania Polskiego Czerwonego Krzyża i wdrażają w życie jego idee (pomoc potrzebującym, starszym i chorym oraz młodszym kolegom).
Działania klubu prowadzone są w ramach projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie”, o który to tytuł ubiega się nasza placówka.