Szkoła Podstawowa w Krasnej

Narodowe Czytanie

3 września na dziedzińcu zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu odbyło się wspólne, gminne czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminę Korczyna, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Zycha w Korczynie, Dom Dzienny Senior Wigor w Korczynie, klub Seniora oraz Świetlicę Środowiskową w Komborni  w ramach akcji Narodowego Czytania. Wzięli w niej udział także nasi uczniowie. Pięknie odczytali balladę „Romantyczność”, wcielając się w bohaterów utworu. Jula Kiełbasa wystąpiła jako Narrator. Amelka Olszyk wcieliła się w rolę zrozpaczonej po śmierci ukochanego Karusi, którą nawiedził jego duch. Oliwka Gorczyca reprezentowała prosty lud, zaś Tymek Krochmal - uczonego Starca. Uczniowie wystąpili w kostiumach z epoki. Strój Amelki został wytypowany do nagrody w konkursie na najciekawsze przebranie.

E.H