Szkoła Podstawowa w Krasnej

Warto czytać!

Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe, bardzo interesujące książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Postanowiliśmy przejrzeć je i wybrać coś dla siebie. Szczególnie zainteresowały nas książki, które mówią o problemach dzieci i młodzieży. Wskazują, jak zachować się w  nowych dla nas  sytuacjach. Jak współpracować w grupie. Jak rozwijać swoje pasje. Jak postąpić, gdy ktoś namawia nas do czegoś złego i co to jest manipulacja. Na czym polega tolerancja i kiedy należy wykazać ograniczone zaufanie do ludzi. Jak zachować się w takich momentach, gdy trzeba pomóc sobie lub innym. Podczas lekcji wychowawczych czytaliśmy książkę "12 dziecięcych wyzwań ", w której polscy autorzy doradzają, jak wyjść z trudnych sytuacji. Opowiedziane tu historie wiele nam uświadomiły i skłoniły  do refleksji nad sobą  i naszym zachowaniem.

Uczniowie  klasy V