Szkoła Podstawowa w Krasnej

Światowy Dzień Recyklingu

Obchodzony 18 marca Światowy Dzień Recyklingu stał się dla nas kolejną świetną okazją, by wzmacniać u dzieci wrażliwość ekologiczną. Grupa naszych starszaków brała udział w zajęciach, podczas których dzieci przypomniały sobie, jak należy prawidłowo segregować śmieci i co to jest recykling. Dowiedziały się również, co to jest upcykling czyli ponowne wykorzystanie materiałów już istniejących do wyprodukowania nowych przedmiotów. Zgromadzonym odpadom nadaliśmy „nowe życie”! Z makulatury powstała papierowa wiklina, która następnie zamieniła się w bierki. Plastikowe nakrętki "przemieniły się" w ruchome literki i stały się pomocą do nauki czytania. Z papierowych rolek wyczarowaliśmy piękne wiosenne tulipany. Duże nakrętki dzieci wykorzystały jako pojemniczki, w których zasiały rzeżuchę. Zajęcia dostarczyły nie tylko nowych wiadomości, ale także wiele radości i satysfakcji z wykonanych prac oraz przypomniały nam ogromne znaczenie dbałości o środowisko i to, jak ważną rolę odgrywa recykling w naszym codziennym życiu.

J.K.